Usuwanie Kar i Filtrów Google

Świeży start dla Twojej strony www. Wysokie pozycje znów są możliwe!

Twoje Korzyści

Kary ręczne lub algorytmiczne Google wobec Twojej strony zostają usunięte

Twoje pozycje w wynikach wyszukiwania Google oraz ruch na stronie znów rosną

Otrzymujesz jasną diagnozę przyczyny nałożenia kary

Jesteś zabezpieczony przed jej ponownym otrzymaniem

Rodzaje Kar Google

Kary Google dzielą się na dwa rodzaje: ręczne oraz algorytmiczne.

Kary ręczne (filtry ręczne, działania ręczne zespołu Google) nakładane są przez eksperta Google i najczęściej są skutkiem nienaturalnych linków prowadzących do Twojej strony www. Google może także nałożyć karę ręczną za łamanie wielu innych zapisów regulaminu tej wyszukiwarki. W przypadku kar ręcznych zawsze wiesz, za co zostały one nałożone na Twoją stronę. Jeśli Twoja strona jest prawidłowo podpięta w usłudze Google Search Console, znajdziesz tam krótkie uzasadnienie podjętych przez Google działań. Otrzymasz także wiadomość e-mail z tą samą informacją. Skutek kary ręcznej to obniżone pozycje w wynikach wyszukiwania dla niektórych fraz i związany z tym faktem spadek ruchu organicznego (pochodzącego z wyszukiwarki).

Kary algorytmiczne (filtry algorytmiczne, bany) są efektem działania złożonego algorytmu Google i nie są bezpośrednio kontrolowane przez pracowników tej firmy. Jeśli Twój ruch organiczny lub pozycje w wynikach wyszukiwania drastycznie (lub tylko trochę, ale dla wielu fraz jednocześnie) spadły, a Twoja domena podpięta jest w usłudze Google Search Console i nie widnieje tam informacja o podjętych działaniach ręcznych, prawdopodobnie została nałożona na Ciebie kara algorytmiczna. Algorytm Google składa się z wielu odrębnych modułów, odpowiadających za analizę różnego rodzaju informacji. Dlatego też w teorii kara algorytmiczna może zostać nałożona na stronę www z bardzo wielu powodów. Podobnie jednak jak w przypadku kar ręcznych, także tutaj najczęściej przyczyną są nienaturalne linki przychodzące. Drugą najczęstszą przyczyną jest natomiast bardzo niskiej jakości treść na stronie www.

O Usłudze Krok Po Kroku

1. Diagnoza problemu.

Pierwszy krok to dokładne określenie typu oraz przyczyny otrzymanej kary. W przypadku kary algorytmicznej, nasza analiza wymaga przeprowadzenia szczegółowego audytu dotychczas prowadzonych działań SEO względem ukaranej strony www i powiązanie uzyskanych danych z historycznymi zmianami algorytmu Google. Celem nie jest „wyzerowanie” wszystkich dotychczasowych działań, lecz zidentyfikowanie i „wyzerowanie” tylko tych, które stoją w sprzeczności z regulaminem wyszukiwarki. W przypadku kary ręcznej zespołu Google, zakres prac analitycznych najczęściej ogranicza się do badania profilu linków przychodzących i zidentyfikowaniu tych, które przyczyniły się do nałożenia kary.

2. Działania naprawcze.

Jeśli kara została nałożona na Twoją stronę z powodu nienaturalnych linków, w pierwszej kolejności należy podjąć próbę ich ręcznego usunięcia. Jeśli linki pochodzą ze stron należących do Ciebie lub firmy, która do tej pory prowadziła Twoją kampanię SEO, sprawa jest relatywnie prosta. W przypadku, gdy nie miałeś żadnego wpływu na publikację „złego” linka, należy podjąć rozmowy z właścicielem danej strony www i poprosić o jego usunięcie. Niezwykle ważne jest, aby nie pomijać tego kroku, niezależnie od ilości osób, z którymi musimy się skontaktować.

Następnym krokiem jest przygotowanie specjalnego pliku disavow, który umożliwia nam „wyrzeczenie się” tych nienaturalnych linków, których nie udało się usunąć ręcznie. Plik ten jest przesyłany bezpośrednio do Google za pośrednictwem specjalnego formularza. Trick polega na tym, aby w pliku disavow nie znalazły się dobre linki czyli takie, które pozytywnie wpływają na autorytet (siłę) Twojej strony www w oczach wyszukiwarki Google.

Jeśli kara jest efektem problemów na Twojej stronie, np. niskiej jakości treści, spamu, duplicate content czy problemów technicznych, przeprowadzamy specjalną wersję naszego audytu SEO, który pomoże zidentyfikować wszystkie problematyczne elementy i pozwoli nam na przedstawienie Ci listy poprawek koniecznych do wprowadzenia.

Istnieje jeszcze szereg innych scenariuszy, jeśli chodzi o przyczyny otrzymania kary, szczególnie tej algorytmicznej. Działania naprawcze w tych sytuacjach są specyficzne i zależą od indywidualnego przypadku. Praktycznie każdą karę można jednak usunąć, dlatego zawsze powinieneś podjąć taką próbę.

3. Profilaktyka

Skuteczne usunięcie kary Google to połowa sukcesu. Krytyczne jest, aby sytuacja ta nie powtórzyła się w przyszłości. Wymaga to przestrzegania szeregu dobrych praktyk SEO. Jeśli zamówiłeś u nas jednorazową usługę usunięcia kary Google, po zakończonym sukcesem procesie przygotujemy dla Ciebie listę takich dobrych praktyk, nawiązującą bezpośrednio do Twojej strony www. Po usunięciu kary zachęcamy jednak do podjęcia stałej współpracy z nami w zakresie pozycjonowania/SEO. Byliśmy już świadkami sytuacji, w której właściciel strony po usunięciu kary wracał do tej samej firmy pozycjonującej, która pierwotnie wpędziła go w kłopoty, a następnie wracał raz jeszcze do nas, ponieważ… jego witryna otrzymała kolejną karę Google. W SuperSEO zagwarantujemy Ci skuteczne i bezpieczne pozycjonowanie, a widmo otrzymania kary Google raz na zawsze odejdzie w niepamięć.

Pytania i Odpowiedzi

Jak szybko usuniecie karę, którą moja strona otrzymała od Google?

W przypadku kary ręcznej, proces diagnostyki i przygotowania pliku disavow zajmuje nam najczęściej kilka dni. Po przesłaniu wniosku do Google o zniesienie kary ręcznej, trafia on do kolejki i czeka na weryfikację. Okres oczekiwania na decyzję Google trwa od kilku dni do kilku tygodni i nie mamy na niego wpływu.

W przypadku kary algorytmicznej, czas potrzebny na jej usunięcie zależy od jej specyfiki - czyli od tego, który z modułów algorytmu Google był zaangażowany w nałożenie kary. Praca przy usuwaniu kary algorytmicznej wymaga kilkutygodniowej analizy. Działania naprawcze trwają od kilku dni do kilku tygodni lub nawet miesięcy, jeśli potrzebne będzie przeprojektowanie Twojej strony lub przygotowanie od zera jej zawartości. W zależności od typu kary algorytmicznej różny jest także czas oczekiwania na jej usunięcie przez algorytm Google. Podsumowując, w zależności ok kilku czynników, Twoją karę algorytmiczną usuniemy w czasie od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Czy gwarantujecie usunięcie każdej kary Google?

Możemy pochwalić się znakomitymi rezultatami skuteczności usługi, chociaż nie dajemy gwarancji usunięcia każdej kary Google. Wiąże się to z tym, jak bardzo złożony i skomplikowany jest algorytm Google.

Nasza skuteczność usuwania kar ręcznych wynosi aktualnie 100%.

Nasza skuteczność usuwania kar algorytmicznych wynosi aktualnie 85%.

Ile kosztuje usługa usunięcia kary ręcznej?

Cena usługi zależy od zakresu działań potrzebnych do usunięcia kary i wynosi od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Ile kosztuje usługa usunięcia kary algorytmicznej?

W przypadku kary algorytmicznej zachęcamy Cię do podjęcia z nami współpracy w zakresie pozycjonowania/SEO. Koszt usługi usunięcia kary wliczony jest wtedy w cenę usługi pozycjonowania. Jeśli chciałbyś zamówić wyłącznie usługę usunięcia kary algorytmicznej, jej koszt wynosi od kilkuset do kilku tysięcy złotych miesięcznie.

Co to są nienaturalne linki przychodzące?

Są to linki prowadzące do Twojej witryny zdobyte w sposób manipulatywny, pochodzące ze stron o bardzo niskiej jakości lub linki, za publikację których zapłaciłeś.

Czy jako Wasz klient jestem narażony na kary Google?

Nasi klienci nie otrzymują kar Google - nie zdarzyło nam się to w naszej historii ani razu! Jeśli więc usuwamy dla kogoś karę nałożoną na jego witrynę, została ona nałożona z powodu działań innej firmy pozycjonującej (lub działań właściciela strony zanim został naszym klientem).

Co to jest Google Search Console?

Google Search Console to panel dla właścicieli stron internetowych, umożliwiający śledzenie różnego typu danych pochodzących z wyszukiwarki Google i ułatwiających analitykę internetową. Wszystkie witryny naszych klientów są skonfigurowane w tej usłudze.

Co to jest plik disavow?

Jest to plik, za pomocą którego możesz "wyrzec" się niektórych linków przychodzących do Twojej strony www. Z reguły powinny być to linki, które Ci szkodzą, a których nie byłeś w stanie usunąć z sieci innymi metodami. Plik disavow przesyłany jest bezpośrednio do Google poprzez usługę Google Search Console.

Oferujemy profesjonalne usługi pozycjonowania/SEO, umożliwiające podniesienie pozycji Twojej strony w wynikach wyszukiwania Google/Bing  - nawet dla najbardziej konkurencyjnych słów kluczowych. Działamy szybko, nowocześnie i niezwykle skutecznie.

Usługi:

  • Pozycjonowanie / SEO
  • Optymalizacja konwersji
  • Audyty i Analityka
  • Content marketing