Pozycjonowanie Sklepów Internetowych

Wyższe pozycje w Google, wyższa sprzedaż. Witaj wśród zwycięzców.

Twoje Korzyści

Najwyższe pozycje w Google Twoich stron produktów, kategorii, producentów

Najwyższe pozycje w Google strony głównej Twojego sklepu dla fraz generycznych

Twój sklep jest zoptymalizowany pod wyszukiwarki

Zwiększasz konwersję i sprzedaż

Pozycjonowanie Twojego sklepu: krok po kroku

1. Kompleksowy audyt SEO

Techniczny audyt SEO wskaże słabości Twojego sklepu pod kątem autorytetu w oczach Google. W czasie audytu analizujemy ponad 100 czynników mających wpływ na pozycję Twojego sklepu w wynikach wyszukiwania oraz użyteczność dla odwiedzających. Audyt SEO sklepu internetowego jest rozszerzoną wersją naszego standardowego audytu i zawiera szereg elementów dodatkowych, m.in. analizę stron produktów i kategorii, keyword cloud stron produktów, analizę ścieżki zakupowej czy rich snippets.

2. Optymalizacja sklepu

Optymalizujemy Twój sklep na podstawie wniosków z przeprowadzonego audytu SEO.

3. Wybór słów i fraz kluczowych

Przygotujemy dla Ciebie listę słów i fraz kluczowych, pod które powinny być pozycjonowane strona główna Twojego sklepu oraz główne podstrony. Analiza słów kluczowych pozwala także na odkrycie luk w kampaniach SEO Twojej konkurencji, dzięki czemu osiągnięcie wysokich pozycji będzie znacznie szybsze i tańsze. Oczywiście możesz również zaproponować własną listę słów kluczowych.

4. Pozycjonowanie

Gdy Twoja strona jest już zoptymalizowana pod wyszukiwarki oraz mamy jasno określone cele, przystępujemy do głównego etapu prac - pozycjonowania Twojego sklepu. Ty możesz w całości skoncentrować się na zarządzaniu swoim sklepem i obsługą klienta, my za kulisami czynić będziemy naszą magię. Co miesiąc otrzymasz szczegółowy raport z postępu prac.

5. Analiza konkurencji / Konsulting

Im wyższe są pozycje Twojego sklepu w Google, tym więcej konkurentów będzie chciało Cię przeskoczyć. Gdy jesteś już w TOP10/TOP3/TOP1 wyników wyszukiwania, włączamy szósty bieg. Oznacza to między innymi ciągłą analizę konkurencji w zakresie działań SEO/SEM oraz konsulting w zakresie e-marketingu. Dzięki temu pierwsze pozycje nie będą jednorazową przygodą, lecz Twoim nowym standardem.

6. Optymalizacja konwersji

Większy ruch na stronie Twojego sklepu oznacza nowych użytkowników i większe zróżnicowanie potrzeb. Przeprowadzimy dla Ciebie szczegółową analizę zachowań użytkowników oraz zbadamy ich ścieżki zakupowe. Na podstawie wniosków z analizy będziesz mógł dokonać usprawnień wpływających na zwiększenie konwersji/sprzedaży.

O Usłudze

Pozycjonowanie sklepu internetowego podniesie pozycje Twoich stron produktów, kategorii i producentów w wynikach wyszukiwania, a także stronę główną Twojego sklepu dla najważniejszych fraz generycznych. Ale to nie wszystko. Nowoczesne SEO (optymalizacja pod wyszukiwarki internetowe) poprawi osiągi techniczne Twojego sklepu oraz podniesie jego konwersję, poprzez przyspieszenie czasu ładowania się strony, lepszą strukturę treści czy bardziej przyjazną nawigację. Korzystając z naszej usługi nie tylko więc zwiększasz ilość odwiedzin Twojego sklepu, ale też gwarantujesz sobie, że większy odsetek odwiedzających dokona u Ciebie zakupu.

Pozycjonowanie sklepu wymaga nie tylko wiedzy eksperckiej z zakresu SEO, ale też znajomości specyfiki oprogramowania, z którego korzystasz. W SuperSEO pracujemy zarówno z systemami SAAS (software as a service), jak i stand-alone. Pierwsze z nich to oprogramowanie współdzielone na serwerze producenta przez wszystkich klientów, konfigurujących własne, unikalne wersje sklepu. Drugie to oprogramowanie instalowane i konfigurowane indywidualnie przez każdego sprzedawcę na własnym serwerze. Oba te typy sklepów wymagają indywidualnej strategii SEO, ponieważ różnią się architekturą i detalami technicznymi. Znajomość tych detali pozwala na lepszą optymalizację i przekłada się na lepsze wyniki. W SuperSEO pracowaliśmy z większością dostępnego na rynku oprogramowania sklepów internetowych. Pozycjonujemy sklepy oparte na: IAI, Magento, Prestashop, SOTE, Shoper, ClickShop, RedCart, WordPress (WooCommerce), Sky-Shop. Nie straszny jest nam również żaden nowy system, którego jesteśmy w stanie bardzo szybko się dla Ciebie nauczyć.

W SuperSEO prowadzimy własne badania algorytmów wyszukiwarek w czasie rzeczywistym, bierzemy też udział w międzynarodowych projektach badawczych. Skuteczność naszej pracy została doceniona już na 5 kontynentach, pracujemy nad zdobyciem szóstego. Na co dzień kierujemy się wypracowanym przez nas od podstaw systemem wartości "Dobry Wybór" - gorąco zapraszamy Cię do poznania go bliżej. Jesteśmy przekonani, że dobrze wpisze się on w Twoje oczekiwania.

Pytania i Odpowiedzi

Dlaczego potrzebuję pozycjonowania/SEO, gdy prowadzę sklep internetowy?

W Polsce istnieje już ponad 15 000 sklepów internetowych. Niezależnie od branży, czeka Cię walka z konkurencją o każdego klienta. Dzięki pozycjonowaniu Twoje produkty będą widoczne na samej górze wyników wyszukiwania w Google, podobnie jak strony kategorii produktów lub producentów. Pozycjonowanie zagwarantuje Ci większą sprzedaż także dzięki temu, że strona główna Twojego sklepu znajdzie się na najwyższych pozycjach w wynikach wyszukiwania pod frazy generyczne, czyli ogólne i często wyszukiwane frazy związane z Twoją działalnością.

Dlaczego powinienem wybrać właśnie Was?

W branży marketingu internetowego pracujemy od momentu wejścia firmy Google na polski rynek. Oprócz niesamowitej skuteczności, przez wszystkie te lata wypracowaliśmy wewnętrzny system wartości "Dobry Wybór", który doceniają już klienci z 14 krajów świata, przede wszystkim z Polski. Koniecznie się z nim zapoznaj - gorąco wierzymy, że dalsze przekonywanie Cię do nas nie będzie konieczne.

Ile kosztuje pozycjonowanie sklepu internetowego?

Koszt pozycjonowania zależy od konkurencyjności oraz liczby pozycjonowanych fraz. Istotna jest także konkurencyjność Twojej branży, pozycjonowanie pod frazę "komputery" będzie wymagało znacznie większych nakładów niż pod frazę "moskitiery Gliwice". Najczęściej wynosi on od kilkuset do kilku tys. zł. miesięcznie, w zależności od wybranego modelu rozliczeń.

Jaki model rozliczeń oferujecie?

Najczęściej rozliczamy się z naszymi klientami w popularnym i lubianym modelu "Płacę za efekt". Do momentu osiągnięcia pozycji w TOP10 płacisz tylko część wartości usługi miesięcznie. Każda z pozycjonowanych fraz ma przypisany bonus za osiągnięcie pozycji TOP10, TOP3 oraz TOP1, dlatego pozycjonowanie u nas zawsze Ci się opłaca - płacisz pełną stawkę naszego wynagrodzenia tylko wtedy, gdy zarabiasz już na efektach naszej pracy.

Jeśli spełniasz kilka prostych warunków, możesz także wybrać model rozliczeń "e-commerce".

Czy możecie mi zagwarantować, że mój sklep będzie pierwszy w Google pod wybrane frazy?

Możemy zagwarantować Ci pozytywne efekty naszej pracy, najczęściej równoznaczne z osiągnięciem najwyższych pozycji przez Twoją stronę w wynikach wyszukiwania Google. Nie gwarantujemy natomiast pierwszych pozycji dla każdej frazy. Po pierwsze dlatego, iż jest to niezgodne z polityką Google. Po drugie, składanie obietnic na wyrost (przy pozycjonowaniu kilkunastu/kilkudziesięciu fraz osiągnięcie pierwszej pozycji dla każdej z nich jest ekstremalnie trudne, a czasami wręcz niemożliwe!)  jest sprzeczne z naszym systemem wartości "Dobry Wybór", którym kierujemy się w naszej pracy.

Uważaj na firmy obiecujące Ci pierwsze pozycje w krótkim okresie czasu, ich praca najpewniej zakończy się dla Ciebie karami od zespołu Google i realnymi stratami finansowymi.

Jak szybko zobaczę rezultaty pozycjonowania mojego sklepu?

Czas potrzebny do osiągnięcia pozycji w TOP10/TOP3/TOP1 wyników wyszukiwania dla danej frazy zależy od jej konkurencyjności - tzn. ile stron oprócz Twojej jest pod nią pozycjonowanych oraz jakie firmy prowadzą te działania.

Dla średnio konkurencyjnych fraz kluczowych Twój sklep zacznie zdobywać wyższe pozycje po ok. 1-3 miesiącach pracy. Od tego momentu pozycje te będą regularnie rosnąć, w różnym tempie dla różnych fraz. Cały czas widzieć będziesz więc realne postępy. Po 12-15 miesiącach zdecydowana większość z nich powinna znajdować się w TOP3 wyników wyszukiwania. Jeśli wśród Twoich fraz znajdują się takie, które wymagać będą więcej czasu na osiągnięcie najwyższych pozycji z racji swojej wysokiej konkurencyjności, poinformujemy Cię o tym już na etapie przedstawiania wyceny.

Czy oprogramowanie, na jakim opiera się mój sklep ma jakieś znaczenie?

Oprogramowanie Twojego sklepu jest bardzo ważną kwestią, jednak wyłącznie w kontekście optymalizacji, jaką będziemy dla Ciebie przeprowadzać. Pracowaliśmy już z wieloma systemami, np. IAI, Magento, Prestashop, SOTE, Shoper, ClickShop, RedCart, WordPress (WooCommerce) czy Sky-Shop i zawsze osiągamy zakładane rezultaty.

Czy pozycjonowanie ma wpływ na markę mojego sklepu?

W przeszłości, pozycjonowanie było czynnością zupełnie niezależną od budowania marki. W dzisiejszych czasach działania podejmowane w obu obszarach przeplatają się, dlatego pozycjonowanie Twojego sklepu powinno pozytywnie wpłynąć na jego markę - i odwrotnie.

Oferujemy profesjonalne usługi pozycjonowania/SEO, umożliwiające podniesienie pozycji Twojej strony w wynikach wyszukiwania Google/Bing  - nawet dla najbardziej konkurencyjnych słów kluczowych. Działamy szybko, nowocześnie i niezwykle skutecznie.

Usługi:

  • Pozycjonowanie / SEO
  • Optymalizacja konwersji
  • Audyty i Analityka
  • Content marketing